- Hoşgeldiniz

KOBİ’lere 5 müjde Başbakan Ahmet Davutoğlu,

KOBİ’lere 5 müjde Başbakan Ahmet Davutoğlu, sitemize 02 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KOBİ’lerin ürün bazında uluslararası arenaya açılmalarını sağlamak için kurumsallaşma ve markalaşma destek programı başlatılacağını, programın da 100 milyon TL bütçeli olacağını söyledi. Programa kabul edilen her işletmeye 150 bin TL verilecek.

Davutoğlu, 3. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni’nde KOBİ’lere yönelik beş yeni müjdeyi açıkladı. Başbakan Davutoğlu şunları söyledi:
“Beş müjdemiz olacak. Birincisi, KOBİ’lerin ürün bazında uluslararası arenaya açılmalarını sağlayabilmek için bugün ilk defa kurumsallaşma ve markalaşma destek programını başlatıyoruz. KOBİ’ler tek tek başarılı olabilir, ama kurumsallaşamazlarsa küçük ölçekten orta ölçeğe yürümesi zorlaşır. İşletme başına 150 bin TL destek sağlayacağız. İkincisi, işbirliği ve güçbirliği. Yani KOBİ’lerin biraraya gelerek işbirliği güçbirliği oluşturması. Buna göre; üç işletmenin biraraya gelerek oluşturackaları teknoloji işbirliklerine 300 bin TL’si geri ödemesiz 1 milyon 200 bin TL geri ödemeli olmak üzere 1.5 milyon TL destek vereceğiz.”

Kadın ve engellilere destek
Başbakan Davutoğlu, diğer destekleri şöyle açıkladı:
“Üçüncüsü AR-GE, inovasyon ve endüstriyel uygulama alanlarındaki KOSGEB destek miktarlarında yüzde 50 artış yapacağız. Dördüncüsü girişimcilik destek programında kadın ve engelliler için destek üst limitini yüzde 20’ye çıkartacağız. Şehit ve gazi yakınları da bundan istifade edecek. Beşincisi, ödül töreninde finalist 40 girişimciye tamamen KOSGEB destekli yurtdışı işgezisi ödülü veriyoruz.”

Sanayi şehirden çıkacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan dönüşüm programlarına göre kentsel dönüşüm kapsamında kentlerin kimliğini kazanabilmesi için 81 ilin şehir merkezi gözden geçirilerek, kültür envanteri çıkartılacak.
Şehir merkezlerinde kalan sanayi siteleri şehir dışına taşınacak. Taşınması uygun görülenler için kredi verilecek. Taşınmayacakların şartları sağlıklı hale getirilecek.

Yabancılara gayrimenkul
Yabancı sahipliğindeki finansal kuruluşların gayrimenkul ediniminde karşılaştıkları güçlüklerin kaldırılması için çalışma yürütülecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :